Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Iulie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» Linistea dinaintea furtunii
8/6/2018, 9:02 am Scris de Ave Andreea

» VIZITATORII: RAZBOI PENTRU LIBERTATE
3/5/2018, 10:31 pm Scris de Devilious

» Ecoul oaselor
13/3/2018, 10:35 pm Scris de WhiteBones

» Vânătorul
31/1/2018, 1:15 am Scris de Daizuke

» Cei 12
31/1/2018, 1:13 am Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Tomino's Hell
Crucea Neagra
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Razbunarea
Povesti Scurte : SPOOKYY
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Cei 12

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Daizuke
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/01/2017
Varsta : 19

MesajSubiect: Cei 12   31/1/2018, 1:13 am

Capitolul 1: Unde totul a început..

- Statisticile arată că majoritatea factorilor cărora se datorează moartea oamenilor sunt bolile, drogurile, accidentele de mașină, dar nu e așa.. crima este cea mai mare boală, ea trimite cei mai mulți oameni în mormânt, iar criminalii sunt simpli viruși. Acum, nu sunt genul de om credincios, de fapt, nu sunt deloc credincios, dar.. cine suntem noi, oamenii, de avem dreptul să decidem când altă persoană moare sau trăiește? Și mai ales, cine suntem noi de putem judeca ce e bun și ce e rău? Ce ne dă dreptul de a arăta cu degetul și a judeca o persoană? Simțul moral, conștiința? E greșit și prostesc să credem lucrul ăsta.. trebuie să-i acceptăm, nu să-i respingem, să-i acceptăm și să încercăm să-i vindecăm.

- La naiba, sunt plictisit de rahaturile astea! Domnule, se poate să-mi deschideți ușa?

- Desigur, o zi bună! Ne pare rău că nu v-a captivat.

- Da, și mie.. am dat ban pe porcăria asta! Mi-am și pierdut timpul, fir-ar!

Alt idiot care se crede filosof! Fir-ar! Poate vă întrebați ce s-a întâmplat mai devreme? Ei bine, acel monolog aparține profesorului Zayn Tyler, filosof american. Sau cel puțin așa se auto-intitulează. E doar un dobitoc. A avut dreptate într-o singură privință, criminalii sunt viruși, iar eu sunt anti-bioticul care-i ucide. Ce ne dă dreptul să-i ucidem? Ei bine, cei care m-au învățat ce știu să fac acum și cei care m-au „programat” să fiu ce sunt acum, ei au dreptul de a decide ce e rău și mai ales, ei mi-au dat dreptul mie și altor 11 oameni să ucid orice alt criminal. Dar să n-o mai lungim și să vă zic cum am ajuns aici.

** În urmă cu 12 ore.

- Bun venit în Moscova, ieșirea din tren se face pe ușile cu numărul unu, doi și respectiv trei, vă rugăm să nu îmbulziți! 

Ahh, Moscova.. capitala crimelor Europei. Locul unde orice idiot bețiv primește o armă și poate deveni criminal. Dar Moscova mai e și locul celor mai feroce criminali, a mafiei. Ăsta e ultimul oraș din Rusia pe care trebuie să-l șterg de pe listă, și deasemnea, asta e ultima țară în care trebuie să fac ceea ce fac. După asta, dracu' știe ce se întâmplă, după asta.. misiunea mea ia sfârșit. Înainte să mă faci nebun și înainte să încerci să-mi recomanzi un ospiciu bun, lasă-mă să-ți explic care-i treaba cu misiunea mea, cine sunt și ce fac, cum a început totul.

Cred că oricine cu puțină sete de cunoaștere a auzit vreodată de S.A.S, trupele speciale engleze. Pe lângă „copiii” ăia, noi, adevărați soldați S.A.S, am trăit în umbră. Bunicul meu care lucra ca neurochirurg și ca inginer la S.A.S m-a băgat pe mine și pe fratele meu în proiectul „Cei 12”, care avea ca scop modificarea biologică a doisprezece persoane potrivite pentru acest proiect, pentru a-i transforma în asasini perfecți. Am fost patruzeci și opt de participanți, iar în final am rămas doisprezece. Eu sunt unul dintre ei. A trebuit să-mi omor fratele, pentru că asta era una dintre probe, concurenți să băteau între ei pentru un loc. Când în final am ajuns la numărul de doisprezeci oameni, modificarea noastră a început. Ne-a fost implantat în creier un cip cu acces la orice bază de date din lume, Interpol, FBI, CIA, care pe lângă sursă de informații, ne servea și ca panou de control. Cip-ul avea un sistem de operare indestructibil și imposibil de spart, deci niciun hacker nu poate să intre în sistemul nostru. Pe lângă toate astea, cip-ul ne-a modificat și structura ADN-ului, accentundu-ne simțurile. Auz supra-omenesc, puteam vedea pe întuneric. Dar cel mai important lucru pe care ni l-a dăruit acesta, a fost nemurirea. Exact, nemurirea. Nu putem fi împușcați, tăiați, arși, otrăviți, despicați, etc. Suntem indestructibili. După antrenamentul care a durat o sută și ceva de ani, am fost liberi. Ni s-a spus să facem ce dorim cu darul nostru, atât timp cât respectă onoarea și codul etic al grupării noastre. La început, am jucat rolul de asasin plătit, dar mai apoi toți ne-am dat seama că nu pentru asta am fost creați, ci pentru un scop mai măreț. Așa că toți ne-am unit forțele spre a face lumea mai bună, alegând fiecare niște țări unde să ucidem toți „virușii”, de la criminali, la violatori, etc. Toți suntem aproape de a termina acest scop. Ultima mea țară este Rusia, iar prima mea victimă va fi chiar filosoful de Zayn. Ironic, nu-i așa? Cel care vorbește despre dreptul de a ucide și despre cum criminalii sunt viruși, el fiind unul dintre ei. El e prima mea victimă din această țară, dar mai întâi, puțină odihnă..

// Sper că v-a plăcut, o să pun next când pot. Smile
Sus In jos

Cei 12
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti normale-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons