Spectrul Realitatii

Forumul Spectrul Realitatii este dedicat temei horror, povestilor de groaza, legendelor/miturilor si superstitiilor de peste tot.

AcasaPortalCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare
Bine ai venit pe forum, speram sa te distrezi! Arunca o privire la regulament . Daca te consideri capabil si vrei sa ajuti comunitatea, fa o cerere pentru aderare staff aici.

Decembrie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» Linistea dinaintea furtunii
8/6/2018, 9:02 am Scris de Ave Andreea

» VIZITATORII: RAZBOI PENTRU LIBERTATE
3/5/2018, 10:31 pm Scris de Devilious

» Ecoul oaselor
13/3/2018, 10:35 pm Scris de WhiteBones

» Vânătorul
31/1/2018, 1:15 am Scris de Daizuke

» Cei 12
31/1/2018, 1:13 am Scris de Daizuke

» Amnezia
9/10/2017, 3:33 pm Scris de Ave Andreea

» IMPORTANT
18/9/2017, 10:52 am Scris de Any si Dali

» Her
12/9/2017, 4:14 pm Scris de Smokye

» Face the fear
31/8/2017, 11:25 am Scris de Avva

» Heya
31/8/2017, 11:12 am Scris de Avva

» Detention
24/8/2017, 1:13 pm Scris de Smokye

» Posedat
20/8/2017, 12:20 am Scris de Daizuke

» Nu citi asta
16/8/2017, 10:00 am Scris de Smokye

» Umbra
12/8/2017, 6:24 pm Scris de Mioaaa

» Fiul meu a gasit un jurnal
10/8/2017, 5:26 pm Scris de Thammuz

Subiectele cele mai vizionate
REGULAMENT FORUM
The Walkers Among Us
Cosmarul
Tomino's Hell
Crucea Neagra
Epidemia
Pădurea
Jessie și Jessie
Povesti Scurte : SPOOKYY
Razbunarea
Cei mai activi postatori ai saptamanii
chat

Top postatori
Smokye

Any si Dali

Ana-Maria

Lucifer

MaR¥u$

Alex*

Daizuke

AleX.

SATAN

Alkayr

Distribuiţi | 

Linistea dinaintea furtunii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ave Andreea
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/10/2017

MesajSubiect: Linistea dinaintea furtunii   8/6/2018, 9:02 am

Ma asteptam sa fie o seara linistita ca oricare alta, dar soarta are alte planuri pentru mine.
 Incerc sa nu gust din "fructul interzis"si sa fiu eu cea care are capul pe umerii. Dar aici nu este vorba despre mine.
Ceea ce am sa va povestesc este si o sa fie o stanca a sperantei.
     Numele meu este Zenaida, iar asta este povestea mea. Am 28 de ani, sunt logodita si locuiesc cu viitorul meu sot,
in Kansas City. Casa in care stam nu este tocmai casa visurilor, insa dupa cateva luni de redecorare...putem spune ca 
suntem aproape. Numele logodnicului meu este Blake, iar el este avocat, multe nopti pierdute, departe de casa...Prin 
urmare, destule nopti singura cu o sticla de vin si gandurile mele.
     De ce toate aceste detalii? Poate o intrebare care o sa va macine la un momendat in aceasta lectura, o sa aibe 
un sens in a ma cunoaste si a intelege de ce am facut ceea ce am facut...
     Era o zi frumoasa de toamna, ma trezesc imi beau cafeaua uitandu-ma pe geam la frunzele care danseaza frumos aterizand
pe peluza noastra. Era o zi friguroasa si avea sa inceapa ploaia in curand. Ma asigur ca toate geamurile sunt inchise si
revin inapoi in living. Stau in fata monitorului, exact ca tine si ma intreb ce o sa se aleaga de viitorul meu. Dupa cateva 
ore de citit email-uri si verificat agende, cad intr-un somn adanc. Era foarte liniste si cald, era o atmosfera in care puteai 
muri.
     Seara se lasa, iar eu nu stiu nimic de Blake de cateva zile, gandul la acest lucru ma macina si nici nu puteam sa iau 
legatura cu el, tot ce puteam face e sa-l astept sa ajunga acasa. Peste cateva ore, casa noastra arata pustiita, nici o
lumina in nici-un geam, nici urma de viata, casa arata goala, dar ea nu era...eram eu in curand si Blake.
     O ploaie marunta incepe sa bata usor in geam, dar spre surpriza mea si Blake isi face aparitia, dar totusi nu singur.
Stau linistita, astept sa ma caute si sa vad ce are de spus si sa fac si eu cunostinta cu aceasta "partenera" de afaceri.
Se duc in bucatarie, isi toarna ceva cald si dupa se fac comozi in fata televizorului din living. Cum poate sa ignore prezenta
mea si cum poate aduce pe alticineva strain in locul nostru. Asa ca decid sa ies din mica mea "ascunzatoare" si sa ii confrunt.
Ploaia se transforma usor, usor intr-o furtuna, iar ei se uita linistiti pe geam. Eu stau in spatele lor, uitandu-ma la ei,
incercand sa mi fac simtita prezenta. 
Eram impietrita, ei nici nu ma constientizau, asa ca am inceput sa ma fac inteleasa. Dintr-o data apa a intrat in casa,
geamurile sau deschis larg, am facut niste zgomote pe care nu ti le puteai imagina. Usile erau blocate, lumina nu mai este,
iar ei se plimbau prin casa cu o lumanare aproape sa se stinga cu inimile in gat, parca deja le puteam simti gustul.
   Prima a fost ea, ratacindu-se in casa mea, intra in baie . Atunci am decis sa purtam o conversatie mai ampla, avand in
vedere ca prezenta mea nu inseamna nimic pentru ea, atunci cand am terminat cu ea, pot spune ca am facut din apa vin si ca 
baia a capatat o noanta frumoasa de rosu care te face sa ti circule sangele rapid in vene. 
Blake, era tot in living ca un sobolan prins intr-o capcana, asteptand sa i vina partenera, asa ca am venit.
Uimit se uita la mine, de parca nu m-ar cunoaste, plina de furie, il arunc in perete din fata mea si cade pe jos ca o
fragila farfurie facandu-se intr-o mie de bucati. Deja inspaimantat, incearca sa fuga si nici o intentie de a pleca cu tot
cu "partenera" sa . Urland la el cum a putut face una ca asta, cum ma poate trada in halul asta, cum poate sa mi faca mie
asta, cand il astept acasa, ii stiu toate obiceiurile si am fost langa el in toate momentele grele, am incercat sa-l sprijin
in tot ce isi dorea.
   Asa ca daca inima lui nu imi apartinea inca, nimeni nu putea sa o aibe, asa ca am mancat-o si avea un gust pur si foarte aromat.
Corpul cazandu-i jos ca o halca de carne, acum fara nici o lumina in el, eu ii iau laptopul si las o scrisoare pentru cei care o sa 
aiba intrebari.
Numele meu este Zenaida, am 28 de ani. Am murit acum 10 ani, in aceasta casa, renovata, iar logodnicul meu era plecat din oras. 
Am fost batuta si ucisa in urma loviturilor, dar nu inainte sa i formez numarul cu ultimele mele puteri.
Nu a raspuns, dar a ajuns acasa dupa 10 ani grei, plini de sperante si durere,

cu alta femeie.
                      -  Send from Blake's laptop-

Sus In jos

Linistea dinaintea furtunii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realitatii :: ★ CATEGORIILE INITIALE ★ :: Povesti de groaza scurte-
Mergi direct la:  
Copyrightˆ2016 © - Toate drepturile sunt rezervate.
Social Media Buttons